Logo
foto

Mistrovství České republiky na krátkých tratích Račice 25. - 28.7.2024

MČR v Račicích prověřilo, jak se patří výkonnost všech zúčastněných závodníků ze 46 oddílů ČR včetně našich olympioniků, kteří nám předvedli, že jsou do Paříže dobře připraveni.
Celé čtyři dny bylo úmorné vedro, což v našem „stanovém městečku“ bylo ještě náročnější.
Podpořit naše závodníky postupně dorazily početné rodinné týmy svými hlasivkami a povoleným dopinkem – domácími dobrůtkami a hlavně ovocem. Děkujeme.
Všichni naši závodníci bojovali ze všech sil a podařilo se získat 3 tituly Mistra ČR, 3 x třetí místo, 5x čtvrté místo a 11 dalších krásných finálových umístění.

1. místo - skvělou jízdou na K2 500m s přehledem vyhrála dorostenka Kája Šárová s Rózou Pospíšilovou /KVS , druhé vítězství přidala Kája na K4 500 spolu s děvčaty z Přerova a Předměřic.
1. místo na K2 na trati 500 m v kategorii benjamínků A vybojovali Tomáš Greiner s Filipem Medonosem. O prvenství museli bojovat až do cíle před nebezpečně finišující posádkou společenství Černožic a Předměřic. Alespoň s jednou medailí kluci počítali i ve finále na singlech, kam Tom i Filip s přehledem postoupili. Bylo z toho ale „jen“ 4. místo pro Tomáše a 6. místo vybojoval Filip.
Tomáš si v sobotu spravil náladu výborným výkonem na kilometru, kde získal bronzovou medaili a Filip dojel na 7. místě.

3. místo a bronzovou medaili vybojoval v kategorii žáků na K4 500m Lukáš Majer ve společenství kajakářů z Kojetína a Liberce.
Další bronzovou medaili získal v kategorii veteránů C na trati 200 m Fany Šára, čtvrté místo získal na trati 500 m.

Velice dobře jezdil na MČR žák starší Matyáš Havlát, který v kategorii žáků s novým parťákem Frantou Černým ze Sparty vybojovali účast ve finále A, kde dojeli na 7. místě, spolu pak s mladšími žáky Fandou Říhou a Šimonem Horkým postoupili na K4 do finále B kde dojeli na 3. místě.

foto

Účast ve finále A si dále vybojovala benjamínka Terka Živná s Bárou Spíškovou ze Sparty- 5. místo, Lucka Mádlíková v kategorii juniorek na K4 – 4. místo, Dan Bartoška v kategorii mužů ve společenství závodníků Dukly, Sparty a USK – 8. místo a na K2 juniorka Lucka Mádlíková s Emou Skrovnou Sedlec – 9. místo,
V kategorii veteránů ve společné kategorii A-D 2x 5. místo zajeli Fany a Pavel Šárovi.
Další výborné výkony v TOP 10 zajeli benjamínci Sam Doležal, Miloš Schmied, pochvalu zaslouží i ti kteří vybojovali účast ve finále B, a zvláštní pochvalu žákyně Maruška Pultrová, která dojela do až cíle závodu K1 na trati 200 m i 500 m a necvakla se, aby nám to ale nechybělo tak se ve finále A na trati 1000 m cvaknul Fanda Říha, neobešli jsme se ani bez diskvalifikace, vyjetí z trati na K2 benjamínci B 500 m se povedlo Davidovi Kubálkovi.

foto

Soustředění

na MČR jsme se připravovali 8.-14.7. 2024 již tradičně v Račicích, kde jsme najezdili fůru kilometrů a různých úseků, nechyběly ale taky různé dovednostní soutěže na lodích a každodenní koupačka. Formu jsme „doladili“ doma „ve Vaňově, kde si benjamínci a žáci zpestřili trénink střelbou z luků a laserových pistolí, ostatní si „vyjeli“ na projížďku novým přívozem.

Před MČR jsme absolvovali sérii Českých pohárů

foto

3x závod ČP + nominační pro kategorii dospělých, juniorů dorostu a žáků v Račicích

Nejlépe se dařilo na závodech dorostence Káje Šárové na deblu s Rózou Pospíšilovou /KVS/, kde vždy holky skončily na bedně, na siglu si občas Kája vybojovala finále A, většinou však to bylo finále B. V kategorii žáků se dařily postupy do finále A na K2 Lukymu Majerovi s Filipem Svatošem /LIB/ „Velké finále „si zajel v kategorii mužů Dan Bartoška s Vojtou Macháčkem /DUP/ na K2 200 m, kde se umístili na 8. místě. Na singlech naši závodníci většinou postoupili z rozjížděk do semifinále, dále již to bylo většinou jen do finále B i C, což u juniorů je docela úspěch. Slibné byly některé výkony žáků Lukáše Majera, Fandy Říhy a Matyáše Havlata , tak uvidíme…
V závodů veteránů, které jsou součástí ČP pravidelně úspěšně startoval Fany Šára na K1 i na K2 s bráchou Pavlem.

foto

5x závod ČP benjamínků Praha, Chomutov, Nymburk, Černožice a Sedlec

Tým benjamínků ze závodů vozil domů medaile pravidelně, zejména velice úspěšní byli benjamínci A, kteří již jezdí „postupové závody“. Na stupních nikdy nechyběl Tomáš Greiner, Filip Medonos na singlu i na deblu. Na ČP v Černožicích kluci spolu s Danem Doležalem a Adamem Ježkem ovládli všechny tratě i K4. Medaile z K2 si odvážela Terka Živná, která jezdí s parťačkou Bárou Spíškovou ze Sparty, Dařilo se i benjamínků B Samovi Doležalovi s Milošem Schmiedem na deblu, na singlech to ale bylo většinou čtvrté místo.

foto

Upořádali jsme 62. Ústecký kilometr

Náročnou sérii závodů jsme v neděli 5. května úspěšně ukončili doma 62. Ústeckým kilometrem a ziskem celkem 16 medailí - 6 x zlato, 5x stříbro a 5x bronz.
Letos závod nebyl zařazen do seriálu Českých pohárů benjamínků, vše jsme zvládli s naším léty sehraným týmem. Účast byla solidní - 187 závodníků z 16 oddílů.
Na startu byli nekompromisní Tvrďáci, v cíli sehraná dvojka Eliška s Petrem, mikrofon nikomu nepůjčil a celý závod vtipně komentoval Čombe, dekorování se ujmuly naše hostesky Míša s Jířou a na bezpečnost závodníků dohlížel Márty a osvědčený tým hasičů. Občerstvení pro závodníky i diváky zajišťoval jako vždy Česnek s jeho partou.
Program závodu jsme trochu inovovali, jezdila se třístovka, kilometr s obrátkou, a nakonec ještě mixy.
Kategorii benjamínků A ovládli naši závodníci – Tomáš Greiner zvítězil na MK1 na trati 300 m, na kilometru, na K2 s Filipem Medonosem i na K2 mix s Terkou Živnou,
Terka vyhrála na singlu třístovku a Filip byl druhý na kilometru, třetí na trati 300 m a rovněž třetí na K2mix s Brigittou Kalach. Bronzové medaile na K2 vybojoval Adam Ježek s Danem Doležalem.
V kategorii benjamínků B jedno stříbro získal Miloš Schmied na trati 300 m a stříbrnou medaili si na krk pověsil i Maxik Horký na K2 300 m v kategorii D.
V kategorii starších žáků si Lukáš Majer dojel 2x pro bronz na trati 300 m a na kilometru. Stříbrnou medaili získal Petr Majer v juniorech na K2 s Cyrdou Živným, který přidal stříbro na singlu a zlato v mixu s Luckou Mádlíkovou. Medaili v mixu vybojovala i Fidorka s Havlisem.
Výkony dalších našich závodníků, ač bojovali ze všech sil, na medaile ještě nestačily. Závod na trati 300 m na singlu úspěšně dokončila na „velkém“ kajaku Maruška Pultrová perfektně zvládla i závod v mixech se Šímou Horkým, jen na kilometru si závod zpestřila plaveckou vložkou.
Závod byl perfektní, musíme se pochválit. Díky všem, kteří se podíleli na přípravě, rodičům, kteří přišli zafandit a pomoci s úklidem po závodech.

foto

Jubilejní 15. ročník závodu dračích lodí – Den Labe

Uspořádali jsme opět s veslařským klubem v jejich skvělém areálu.
Putovní pohár závodu dračích lodí – Dne Labe opět po dvou letech zůstal v klubovně naší loděnice ve Vaňově. Celkově již 9. vítězství získala posádka našich CÁKALů. Je to výborná parta pod vedením kapitána Fanyho Šáry, mistrovsky „hákovaná“ Danem Bartoškou a Mártym Mádlíkem, nestárnoucí motory posádky Tesák-Láďa Truhlář, multifunkční kajakář Zbýňa Laube a další rodinné klany Tvrďáků-Petři Hoskovští, Kamča a Kája Kukačkovic, Šárise – Pavel, Ema a Petřík Šárovi a další mlaďoši Lůca a Martin Mádlíkovi, Petr a Luky Majerovi, Cyrda a Terka Živných, Fidorka-Lucka Fedorjáková, Mates Havlat a jeden kamarád od vedle. Již od prvního kola rozjížděk bylo všem jasné, že se s nimi musí i letos počítat. Potvrdili to i v dalším kole a vítězstvím v semifinále. Ve finále za sebou tentokrát jasně nechali týmy Buldogg KOVO PB a Black Jack.
Dobře se vedli i naši mlaďoši, kteří se nezalekli osmáků a deváťáků v ostatních posádkách ZŠ. Došli si na bednu pro pohár a medaile za 3.místo z celkem 16 základek. Dorostenci Petr Majer a Cyrda Živný navíc ještě získali pohár za 2. místo s posádkou školy Resslovka.